Areszt za handel narkotykami i posiadanie broni - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za handel narkotykami i posiadanie broni

Data publikacji 19.09.2014

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu stargardzianinowi pochodzącemu ze środowiska pseudokibiców, który wczoraj usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości i wprowadzania do obrotu środków odurzających. W miejscu zamieszkania podejrzanego ujawniono również dwie jednostki broni, które trafiła już do laboratorium kryminalistycznego.

Policjanci z Sekcji ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie wspólnie z policjantami z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego stargardzkiej komendy zainteresowali się 33-letnim mieszkańcem Stargardu Szczecińskiego, który najprawdopodobniej handluje narkotykami wśród pseudokibiców. Wspólna praca kryminalnych i śledczych pozwoliła zebrać szczegółowe informacje o przestępczej działalności dokonywanej przez podejrzewanego, zaś analiza sprawy i skrupulatnie zaplanowane czynności umożliwiły wytypować jego miejsce przebywania.

Przygotowana realizacja swój finał miała w miniony wtorek, kiedy kryminalni zaskoczyli stargardzianina na jednej z ulic miasta. Prowadzone działania przyniosły pożądane efekty. Dzięki współpracy ze Strażą Graniczną wykorzystano psa służbowego do wyszukiwania narkotyków. „Elmo” już nie po raz pierwszy okazał się niezastąpiony przy wsparciu podczas takich działań. Czworonożny funkcjonariusz na terenie przyległym do budynku, w którym zamieszkuje podejrzewany, ujawnił blisko 100 gramów środków odurzających i dwie jednostki broni. Marihuana, amfetamina i pistolet ukryte były w wiszącym na suszarce praniu oraz w gołębniku. Druga jednostka broni znajdowała się w pokoju zatrzymanego. Zabezpieczono również woreczki z zapięciem strunowym i służącą do porcjowania narkotyków elektroniczną wagę.

Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym zatrzymanemu przedstawiono cztery zarzuty, w tym  posiadania znacznych ilości i wprowadzania do obrotu środków odurzających, a także posiadania bez zezwolenia broni gazowej. Ponadto śledczy sprawdzą czy zabezpieczone jednostki broni wykorzystywano do działalności przestępczej.

Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie Szczecińskim wnioskował o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a prokurator taki wniosek skierował do sądu. Decyzja w tej sprawie zapadła wczoraj. Mężczyzna na najbliższe trzy miesiące trafił do  aresztu.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja