Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porady dla kibiców wybierających się do Spodka

Data publikacji 19.09.2014

W najbliższy weekend w katowickim Spodku rozegrane zostaną półfinałowe i finałowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców cały czas czuwają policjanci ze wszystkich służb. Wszystkich miłośników sportowych wydarzeń, wybierających się do Spodka i strefy kibica, pragniemy poinformować o wskazówkach bezpiecznego i sprawnego dotarcia na miejsce.

Wszystkich kibiców chcących na żywo lub w strefie kibica, na telebimie, wspierać naszych siatkarzy podczas weekendowych rozgrywek, informujemy o kilku podstawowych zasadach.

• Wszystkich wybierających się do Spodka swoimi samochodami, prosimy o umieszczenie za przednią szybą białej kartki formatu A4. Będzie to znak dla policjantów, aby takie osoby kierować na wyznaczone dla nich parkingi.
• Prosimy, aby z dojazdem nie czekać na ostatnią chwilę.
• Radzimy zapoznać się z wyznaczonymi trasami dojazdu i miejscami, gdzie można zostawić samochód. Wpisanie do nawigacji samochodowej adresu Spodka nie zagwarantuje bezproblemowego dotarcia na miejsce. W weekend nastąpi bowiem w wielu miejscach zmiana organizacji ruchu, którym kierować będą policjanci.
 
Dla zapewnienia sprawnego dojazdu kibiców samochodami osobowymi i autobusami w rejon Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” ustalono następujące ciągi komunikacyjne:
• z kierunku Sosnowiec: DK 86 (Al. Roździeńskiego), DK 79 (Al. Roździeńskiego), ul. Dobrowolskiego, ul. Nadgórników do ul. Olimpijskiej;
• z kierunku Krakowa i Wrocławia: autostradą A – 4, ul. Bocheńskiego, ul. Bracką, ul. Chorzowską, Rondem im. Gen. Jerzego Ziętka, al. Roździeńskiego do ul. Olimpijskiej;
 
Dla sympatyków piłki siatkowej przewidziano parkingi usytuowane w rejonie ulic:
Dobrowolskiego, Nadgórników, Olimpijskiej, Korfantego (od Ronda do ul. Katowickiej wyłączony będzie jeden pas ruchu – w czasie meczów półfinału i finału 20 i 21 września).

Jesteśmy przekonani, że stosując się do naszych porad, czas spędzony w Katowicach pozwoli Państwu doświadczyć wielu wspaniałych emocji sportowych.
 
Wszelkich informacji na temat sytuacji na drogach, dziennikarzom będą udzielać:
• podinsp. Robert Piwowarczyk – tel. 603 397 657
• podkom. Mirosław Dybich – tel. 798 032 069.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony