Finał eliminacji wojewódzkich do ogólnopolskich zawodów "Dzielnicowy Roku" - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Finał eliminacji wojewódzkich do ogólnopolskich zawodów "Dzielnicowy Roku"

Data publikacji 19.09.2014

Wczoraj (18.09.2014) w godz. 8.00 do 16.30 w Bydgoszczy odbyły się wojewódzkie eliminacje do VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Najlepszym okazał się dzielnicowy asp. Artur Kędzierski z KPP w Żninie.

Policjanci rywalizowali w następujących konkurencjach:
- test wiedzy zawodowej,
- praktyczne wykorzystanie wiedzy podczas symulacji przyjęcia interesanta.

Celem zawodów było przede wszystkim:
- poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych,
- aktywowanie inicjatywy własnej dzielnicowych,
- podnoszenie skuteczności działań dzielnicowego, zapewniających stałą poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie służbowym,
- wyróżnienie rangi służby dzielnicowego,
- wyłonienie najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko–pomorskiego.

We współzawodnictwie udział brali dzielnicowi reprezentujący 19 komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego. Łącznie w zawodach rywalizowało 38 funkcjonariuszy. Najlepszym indywidualnie okazał się asp. Artur Kędzierski z KPP w Żninie.

Miejsce drugie zajął st. sierż. Michał Starczewski, również z KPP w Żninie. Na trzecim miejscu uplasował się natomiast asp. Damian Moczadło z KPP w Nakle.

Laureaci zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i nagrodami  ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztofa Zgłobickiego.

Nagrody rzeczowe i upominki wręczyli również przedstawiciele: Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego oraz Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Nie zabrakło również okolicznościowych pucharów od Komendanta Wojewódzkiego dla jednostek Policji, z których uczestniczący w zawodach dzielnicowi drużynowo zdobyli największą sumę punktów.

Puchary za pierwsze, drugie i trzecie miejsce trafiły do:
• I miejsce KPP w Żninie,
• II miejsce KMP w Grudziądzu,
• III miejsce KMP we Włocławku.

Przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich, poza formą rywalizacji, stało się również znakomitą okazją do doskonalenia swoich umiejętności zawodowych, które z całą pewnością zaprocentują podczas pełnienia codziennej służby.
 
W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 13-15 października 2014 r. w Szkole Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowali dzielnicowi, którzy indywidualnie w eliminacjach wojewódzkich zajęli pierwsze i drugie miejsce.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja