Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie daj się oszukać "na policjanta" - zatelefonuj pod nr 22 60 33 222

Data publikacji 24.09.2014

Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.

Przestrzegamy mieszkańców Warszawy i okolic przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które padają ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują nierzadko oszczędności całego życia. Policjanci radzą, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. Jeżeli coś nas zaniepokoi należy zatelefonować pod specjalny numer Policji.

Pamiętaj! Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy żadnej obcej osobie! Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych przez siebie działaniach! Nie pozwól się oszukać!
 
NUMER 22 60 33 222 jest czynny całodobowo.
 
Więcej informacji >>

(KSP / mw)

Powrót na górę strony