Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani przez policjantów zwalczających agresywne zachowania na drodze

Data publikacji 24.09.2014

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla, w ramach „Wojewódzkiego Zespołu do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach”, zatrzymali kierowców stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym i lekceważących bezpieczeństwo innych. 20-letniemu kierowcy mazdy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu. Kobieta kierująca hondą została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego z Kędzierzyna-Koźla, pełniąc służbę w samochodzie wyposażonym w wideorejestrator, zarejestrowali brawurową jazdę dwóch kierowców. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w okolicy Komorna.

Kierujący mazdą 20-latek, między innymi wyprzedzał samochód ciężarowy w miejscu objętym zakazem, na niebezpiecznym zakręcie w lewo, zmuszając przy tym kierowcę jadącego z naprzeciwka do hamowania. W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa, jakie stworzył kierowca mazdy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Mężczyźnie grozi kara grzywny oraz orzeczenie przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3.

Kobieta jadąca hondą została ukarana 200 złotowym mandatem karnym i przyznano jej 2 punkty za naruszenia przepisów ruchu drogowego.

(KWP w Opolu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.19 MB)

Powrót na górę strony