Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował do sprzedaży zabronione środki farmakologiczne, zakazane Konwencją Waszyngtońską (CITES)

Data publikacji 24.09.2014

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie podejrzewanemu o oferowanie do sprzedaży środków farmakologicznych zawierających substancje pochodzenia zwierzęcego, zabronione na mocy Konwencji Waszyngtońskiej (CITES) oraz Ustawy o Ochronie Przyrody i Ustawy Prawo Farmaceutyczne. Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli około 1300 sztuk plastrów i maści przeciwbólowych oraz różnego rodzaju płynów, zabronionych w obrocie, a zawierających substancje pochodzące m.in. z tygrysa czy też świstaka.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętych działań, zabezpieczyli w jednym z wrocławskich sklepów różnego rodzaju środki farmakologiczne zawierające substancje pochodzenia zwierzęcego zabronione na mocy Konwencji Waszyngtońskiej (CITES) oraz Ustawy o Ochronie Przyrody i Ustawy Prawo Farmaceutyczne.

W sklepie policjanci znaleźli około 1300 sztuk plastrów i maści przeciwbólowych oraz różnego rodzaju płynów, zabronionych w obrocie, a zawierających substancje pochodzące m.in. z tygrysa czy też świstaka. Przechwycone przez funkcjonariuszy środki, oferowane były przez sklep do bezpośredniej sprzedaży lub za pośrednictwem sieci internetowej.

Za ten nielegalny proceder odpowie przed sądem właściciel sklepu, 50 – letni mieszkaniec Wrocławia. W świetle obowiązujących przepisów grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Przypomnijmy, że oferowanie zbycia lub nabycia, nabywanie lub pozyskiwanie, używanie lub wystawianie publicznie w celach zarobkowych i przewożenie przez granicę, takich środków jest zabronione. Zabronione jest również wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego, nie posiadając stosownego pozwolenia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony