Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani za rozbój

Data publikacji 24.09.2014

Dzisiaj do Prokuratury Rejonowej w Lublinie zostanie doprowadzonych dwóch mieszkańców Białegostoku w wieku 22 i 26 lat. Jak ustalili policjanci mężczyźni dokonali rozboju na pracowniku ochrony w trakcie zabezpieczania meczu Ekstraklasy pomiędzy drużynami Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok. Pokrzywdzony został uderzony i przewrócony na ziemię po czym sprawcy wyrwali mu z ręki radiostację. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn. Dwóch po wykonaniu wszystkich czynności i ustaleniu okoliczności tego zdarzenia zostało zwolnionych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 17.00 w rejonie stadionu w Łęcznej. W trakcie zabezpieczenia meczu pomiędzy drużynami Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok policjanci otrzymali informację, że doszło tam do rozboju na pracowniku ochrony. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że z pojazdu marki Volvo znajdującego się w kolumnie pojazdów Jagiellonii Białystok, wyskoczyło kilku mężczyzn, którzy podbiegli do pracownika ochrony po czym został on uderzony w twarz, przewrócony na ziemię następnie sprawcy wyrwali mu z ręki radiostację i odjechali. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę 450 zł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za sprawcami tego zdarzenia. Funkcjonariusze odnaleźli zaparkowany na parkingu pojazd volvo. Wkrótce znaleźli również kierowcę. Okazał się nim 27 – letni mieszkaniec Białegostoku. Po chwili w rękach policjantów byli również dwaj 26 – letni pasażerowie podróżujący tym autem. Policjanci odizolowali ich od grupy przemieszczających się kibiców Jagiellonii Białystok po czym wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.  Funkcjonariusze ustalili, że razem z nimi podróżował również 22 – letni mieszkaniec Białegostoku. Został on zatrzymany następnego dnia przez funkcjonariuszy z Białegostoku. Radiostacje policjanci odnaleźli nieopodal stadionu.

W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że udział w rozboju brał 22 – letni Marcin I. oraz 26 – letni Dawid Ś. Obaj mężczyźni trafia dzisiaj przed oblicze prokuratora pod zarzutem dokonania rozboju z uwzględnieniem chuligańskiego charakteru czynu.

Dodatkowo w trybie przyspieszonym za znieważenie policjantów zabezpieczających przejazd kibiców na mecz piłkarski odpowie 28 – letni mieszkaniec Białegostoku. Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony do Sądu w Świdniku.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony