Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu

Data publikacji 24.09.2014

Sprawcę fałszywego alarmu na Woli zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. 18-latek pod koniec kwietnia tego roku zatelefonował na numer 112 i poinformował, że w ośrodku szkolno-wychowawczym został podłożony ładunek wybuchowy. Bartosz C. usłyszał już w prokuraturze rejonowej zarzuty fałszywego zawiadomienia o zdarzeniu. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór. Za ten czyn grozi kara do 8 lat więzienia.

Cała historia rozpoczęła się pod koniec kwietnia tego roku. Z telefonu komórkowego na numer alarmowy 112 zadzwonił młody mężczyzna i poinformował, że w budynku ośrodka-szkolno wychowawczego na Woli podłożona jest bomba. Natychmiast na miejscu zostało przeprowadzone sprawdzenie pirotechniczne oraz ewakuowano przebywające w szkole osoby. Nie znaleziono żadnego podejrzanego ładunku, czy też paczki.

Ustaleniem sprawcy telefonicznej informacji natychmiast zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Na ślad mężczyzny wpadli kilka dni temu. 18-letni Bartosz C. został zatrzymany i przewieziony do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzuty karne. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze w wymiarze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata oraz dozorze kuratora. Ponadto prokurator zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony