Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna wytwórnia tytoniu zlikwidowana

Data publikacji 24.09.2014

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych znajdującą się na terenie powiatu krotoszyńskiego. Policjanci ustalili organizatora przestępczego procederu, który według szacunków funkcjonariuszy naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ok. 190 tysięcy złotych.

Informację o nielegalnej wytwórni tytoniu znajdującej się w pobliżu Krotoszyna policjanci z wydziału antynarkotykowego komendy wojewódzkiej uzyskali kilka tygodni temu. Od razu nawiązali współpracę z funkcjonariuszami poznańskiej Izby Celnej i zaplanowali kontrolę wytypowanej posesji. Realizację sprawy policjanci i celnicy przeprowadzili w ubiegłym tygodniu.

Kontrola budynków gospodarczych znajdujących się pod ustalonym adresem potwierdziła podejrzenia policjantów. W trakcie przeszukania obiektu policjanci i celnicy znaleźli: prawie 250 kg gotowego tytoniu do palenia, 27 kg suszu tytoniowego, 800 sztuk papierosów oraz 23 litry spirytusu; wszystko bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także specjalistyczną maszynę do produkcji papierosów oraz 370 tysięcy gilz. Wyprodukowanie i wprowadzenie na rynek takiej ilości tytoniu naraziłoby Skarb państwa na uszczuplenie należności z tytułu niezapłaconej akcyzy w wysokości 190 tysięcy złotych.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał 47-letni właściciel posesji. Za popełnione przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia. Podejrzanemu grozi także wysoka grzywna.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Nielegalna wytwórnia tytoniu zlikwidowana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nielegalna wytwórnia tytoniu zlikwidowana (format flv - rozmiar 12.3 MB)

Powrót na górę strony