Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa włamywaczy kradnąca maszyny rolnicze rozpracowana

Data publikacji 25.09.2014

Policjanci z powiatu polkowickiego rozpracowali grupę włamywaczy podejrzanych o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Łupem sprawców padały m.in. maszyny rolnicze i elektronarzędzia. Część skradzionego mienia została już odzyskana. Zatrzymane 3 osoby usłyszały już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Jak wynika z ustaleń policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pracujących nad tą sprawą, podejrzani w okresie od marca do września 2014 roku dopuścili się licznych przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyźni działając w różnym składzie osobowym włamywali się m.in. do stodół i garaży, skąd kradli maszyny rolnicze, różnego rodzaju elektronarzędzia i olej napędowy. Na swoim koncie mają oni też kradzież parasola wraz z krzesłami z terenu ogródka piwnego jednej z restauracji. Łącze straty oszacowano na kwotę co najmniej kilkunastu tysięcy złotych.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn. Zatrzymani, to mieszkańcy gminy Radwanice, w wieku od 23 do 26 lat.

Analizując materiały zgromadzone w tej sprawie, do tej pory policjanci udowodnili zatrzymanym już co najmniej kilka przestępstw. Część skradzionych przedmiotów została odzyskana i przekazana właścicielom.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i włamań. Za swoje czyny odpowiedzą oni teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony