Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje paliwa w rękach policjantów

Data publikacji 25.09.2014

Zakopiańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn pod zarzutem kradzieży kilkuset litrów paliwa z autokarów, ciężarówek oraz maszyn budowlanych. Złodzieje odpowiedzą dodatkowo za inne kradzieże, których dopuścili się w powiecie tatrzańskim.

We wrześniu do tatrzańskich policjantów coraz częściej zaczęły wpływać zgłoszenia o kradzieżach i próbach kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych, autokarów i maszyn budowlanych. Ilość skradzionego paliwa sięgała już 900 litrów.

Do akcji wkroczyli kryminalni z zakopiańskiej komendy. Dzięki podejmowanym działaniom i dużej determinacji policjanci zatrzymali trzech mężczyzn z powiatu tatrzańskiego, którym przedstawiono już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Stróże prawa znaleźli podczas przeszukania pompę, za pomocą której można przepompować paliwo z baku do dowolnego zbiornika oraz dwa kanistry. Straty jakie spowodowali podejrzani przekroczyły kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zatrzymani, to mieszkańcy gminy Kościelisko. Wszyscy już wcześniej byli dobrze znani zakopiańskim policjantom. 26-letni Maciej B., 25-letni Krzysztof W. oraz 22-letni Stanisław O. odpowiedzą za kradzieże paliwa i inne przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawa ma nadal charakter rozwojowy.

Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat w więzienia.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony