Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne wojenne "pamiątki"

Data publikacji 25.09.2014

Policjanci stołecznego wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw realizując informację na temat niewybuchów z II wojny światowej znaleźli w podwarszawskich lasach pociski artyleryjskie i amunicję karabinową. Łącznie zabezpieczono 115 sztuk niewybuchów zawierających 15 kg materiału wybuchowego. Znalezisko zostało przekazane Patrolowi Rozminowania Wojska Polskiego. Pociski zostały przewiezione na poligon i tam zneutralizowane.

Policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw już po raz kolejny przeszukiwali podwarszawskie lasy w poszukiwaniu niebezpiecznych pozostałości z okresu II wojny światowej. Materiały, które dotychczas znaleziono to materiały szczególnie niebezpieczne dla życia i zdrowia. Pocisk, który był niewypałem lub nie został zdetonowany podczas uderzenia jest już obarczony wadą. Ponadto pociski i granaty zawierają znaczne ilości bardzo silnych kruszących materiałów wybuchowych, które mimo 60-letniego zalegania w ziemi, nie tracą swoich właściwości.

W trakcie akcji policjanci z komendy stołecznej Policji realizując uzyskaną informację znaleźli w kompleksie leśnym przy ul. Wolęcińskiej w Warszawie pociski artyleryjskie i amunicję karabinową z okresu II wojny światowej. Łącznie zabezpieczono 15 kg materiałów niebezpiecznych. Znalezione niewybuchy 15 pocisków artyleryjskich i 100 sztuk różnego rodzaju amunicji karabinowej zostały zabrane przez Patrol Rozminowania Wojska Polskiego. Pociski zostały przewiezione na poligon i tam zneutralizowane.

Zwracamy się do wszystkich osób spacerujących po lasach, aby nie zabierały niebezpiecznych przedmiotów. Jeżeli ktokolwiek zauważy podejrzane znalezisko, proszony jest o natychmiastowe powiadomienie Policji.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony