Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zabezpieczyli blisko 9 kg marihuany

Data publikacji 25.09.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu zatrzymali na terenie Opolszczyzny 29-letniego mieszkańca Mazowsza podejrzanego o wewnątrzwspólnotowy przewóz znacznej ilości narkotyków. W bagażu zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 9 kilogramów marihuany. 29-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Taki czyn zagrożony jest karą nie krótszą niż 3 lata.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP ustalili, że w jednym z busów przewożących pasażerów na trasie Holandia – Polska, może być transportowana znaczna ilość marihuany. Policjanci pracujący wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu zatrzymali pojazd poruszający się autostradą A4. Użyty przez funkcjonariuszy pies tropiący wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków, wskazał jedną z walizek. Okazało się, że zawiera ona blisko 9 kilogramów suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Narkotyk zabezpieczono i zatrzymano 29-letniego właściciela bagażu.

Jeszcze tego samego dnia Prokurator Rejonowy w Brzegu przedstawił mężczyźnie zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznej ilość środków odurzających, do którego zatrzymany się przyznał.

Na wniosek prowadzącego sprawę prokuratora, Sąd Rejonowy w Brzegu aresztował 29-latka na 3 miesiące.

Taki czyn podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony