Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pod zarzutami zabójstwa

Data publikacji 25.09.2014

Policjanci z Elbląga zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo żony. Do tragedii doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Poprzecznej w Elblągu. Kobieta została ugodzona nożem w okolice klatki piersiowej. Niestety lekarze nie zdołali jej uratować i zmarła w szpitalu. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, podobnie jak zatrzymanej przez policjantów z Bytomia 59-latce. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa swojego konkubenta.

W miniony wtorek po 17.00 policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na ulicy Poprzecznej w Elblągu. Z informacji uzyskanych od dyspozytora pogotowia wynikało, że doszło tam do ugodzenia nożem. Na miejscu policjanci zastali leżącą w kuchni kobietę z raną kłutą klatki piersiowej. Karetka pogotowia przewiozła pokrzywdzoną do szpitala w Elblągu. Niestety w wyniku obrażeń wewnętrznych 41-latka zmarła. Policjanci zatrzymali męża kobiety - Piotra C., który był w mieszkaniu. Mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Początkowo twierdził, że to był wypadek, a jego żona miała upaść na nóż. Wczoraj w trakcie przesłuchania przyznał policjantom, że podczas kłótni ugodził żonę nożem kuchennym. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Z kolei we wtorek rano bytomscy policjanci otrzymali informację, że w mieszkaniu przy ul. Grottgera znajdują się zwłoki 50-letniego mężczyzny z raną kłutą pleców. Na miejsce skierowano grupę operacyjno-procesową. Policjanci przyjęli kilka wersji śledczych, które na bieżąco analizowano i weryfikowano. Kryminalni zatrzymali  59-letnią konkubinę mężczyzny. Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu zabójstwa. Dzisiaj bytomianka zostanie doprowadzona do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Obu zatrzymanym za zabójstwo grożą kary nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / KWP w Katowicach / mw)

Film i foto: KWP w Olsztynie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.56 MB)

Powrót na górę strony