Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoskie MCM namierzało kierowców popełniających wykroczenia

Data publikacji 25.09.2014

Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wykorzystując mobilne centrum monitoringu ujawniają często popełniane przez pieszych jak i kierujących wykroczenia, które niejednokrotnie mają tragiczny finał. Dlatego też mundurowi przy pomocy tego pojazdu „rozliczali” kierowców, którzy łamali przepisy obowiązujące na skrzyżowaniu dróg.

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają policjanci ruchu drogowego, którzy codziennie zmagają się z kierowcami, którzy nie zawsze jeżdżą zgodnie z przepisami. W tym celu pomaga im też mobilne centrum monitoringu. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

Takie działania prowadzone były m.in. w Bydgoszczy, w godzinach porannych, przy zbiegu ulic Nowowiejskiego i Wojska Polskiego, gdzie dochodzi tam do nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania. Obsługa monitoringu zwracała uwagę na tych, dla których przepisy ruchu drogowego nie mają znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z „drogówki”, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy. W tym czasie policjanci nałożyli 6 mandatów karnych. W jednym przypadku kierujący został pouczony.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.18 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja