Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni jeźdźcy

Data publikacji 25.09.2014

W poznańskiej Policji Konnej służy 12 koni. Policjanci jeźdźcy wraz ze swymi wierzchowcami cieszą się w kraju doskonałą opinią. Dla policjantów praca z koniem to nie tylko obowiązek, to także pasja.

Poznański policyjny Zespół Konny z Wydziału Zabezpieczenia Miasta istnieje od 2000 roku. Swoją siedzibę ma w Kiekrzu. Stacjonuje tam 12 koni. Policjanci–jeźdźcy wraz ze swymi konnymi partnerami stanowią przyjacielski duet.

Konie doskonale sprawdzają się przy zabezpieczeniach imprez masowych lecz nie tylko. Patrole konne to nie tylko służba na terenach zielonych, w parkach czy lasach. Można je również napotkać na osiedlach i centrum miasta. Bardzo duże natężenie ruchu drogowego nie jest dla nich przeszkodą.

Te masywne i piękne zwierzęta sięgają w kłębie nawet do 180 cm. Koń policyjny charakteryzuje się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów czy głośne zachowania tłumu. Niezwykle ważne jest by jeździec panował nad wierzchowcem w niecodziennych dla koni warunkach. Huk petard, dym czy też poruszanie się w tłumie to sytuacje niestraszne dla konnego patrolu.

Policjanci każdego dnia dbają o swoje zwierzę. Konia należy nakarmić, wyczyścić, przygotować do pracy. Zwierzęta te w terenie pracują głównie od wiosny do jesieni. Zima jest czasem poświęconym na szkolenia, treningi, ale także i zabawę. Policjanci pełniący służbę w zespole konnym to wielcy pasjonaci tych zwierząt.
 

Obecnie trwa nabór kandydatów chętnych do tej niecodziennej służby.  Każdy policjant, który chciałby wstąpić w szeregi Zespołu Konnego z Wydziału Zabezpieczenia Miasta może spróbować swych sił. Liczą się pasja i zaangażowanie.

Szczegółowe informacje o warunkach doboru znajdują się na stronie internetowej KWP w Poznaniu.

►http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/rekrutacja-do-sluzby-w/dobor-wewnetrzny-na-wy/ogloszenia/19372,Nabor-do-sluzby-w-Zespole-Konnym-Wydzialu-Zabezpieczenia-Miasta-Komendy-Miejskie.html

(KWP Poznań / mb)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.49 MB)

Powrót na górę strony