Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w „dziupli” na gorącym uczynku przestępstwa

Data publikacji 26.09.2014

Szczecińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dwóch mężczyzn, którzy rozbierali pojazd na części. Policjanci ustalili, że rozbierane audi zostało skradzione na terenie Niemiec. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa umyślnego. Sąd zastosował wobec 24 i 37- latka dozór Policji i poręczenie majątkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w ramach czynności operacyjnych wytypowali jedną z hal mieszczących się na terenie Prawobrzeża jako potencjalną dziuplę samochodową. Kiedy funkcjonariusze weszli na teren posesji zastali dwóch mężczyzn, którzy rozbierali na części samochód marki Audi. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że samochód ten widnieje w systemie policyjnym jako utracony w wyniku kradzieży na terenie Niemiec. Kradzież  pojazdu miała miejsce kilka dni wcześniej.

Policjanci podczas przeszukania ujawnili składowane w hali różnego rodzaju części od samochodów. Cześć z nich pochodziła ze skradzionego audi.

Funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania również w miejscu zamieszkania 24 i 37 – latka, zabezpieczając tam niemieckie dokumenty kilku pojazdów.

Obaj podejrzewani zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego obaj szczecinianie usłyszeli zarzut paserstwa umyślnego, polegającego na ukryciu pochodzącego z kradzieży pojazdu audi S4, poprzez rozebranie go na części.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj na wniosek Komendanta Komisariatu Policji Szczecin Dąbie Prokurator
zastosował wobec 24 i 37 – latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i poręczenie majątkowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony