Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Par Patrolowych - dzień 3

Data publikacji 26.09.2014

W ostatnim dniu Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku" policjanci rywalizowali na torze przeszkód - konkurencja składa się z dynamicznej jazdy pojazdem służbowym, biegu z przeszkodami oraz strzelania do celu z amunicji barwiącej. Dziś wyłoniono też zwycięzców zawodów. Patrol z Białegostoku: sierż. Tomasz Cybulski i st. post. Piotr Kozłowski - w klasyfikacji indywidualnej i reprezentacja Komendy Wojewódzkiej w Lublinie - w klasyfikacji drużynowej, to triumfatorzy XXI edycji turnieju.

Konkurencją, którą w tym roku poddano całkowitej zmianie, jest ,,Policyjny Tor Przeszkód”, co spowodowane było koniecznością przybliżenia jego cech do specyfiki warunków, w jakich policjanci pełnią codzienną służbę patrolowo-interwencyjną. Przy jego tworzeniu uwzględniono zatem takie elementy, które wymagają od policjanta konkretnych umiejętności, jak chociażby:  szybkiej orientacji w terenie, dokonywania właściwych wyborów trasy pościgu, taktycznego pokonywania naturalnych przeszkód czy posługiwania się bronią w sytuacji fizycznego zmęczenia.

Konkurencja składa się z dynamicznej jazdy pojazdem służbowym, polegającej na slalomie pomiędzy 5 pachołkami oraz parkowaniu przodem i tyłem, a także biegu z przeszkodami naturalnymi na długości około 700 m oraz strzelania do celu z amunicji barwiącej.

Dziś wyłoniono też zwycięzców całego turnieju. Patrol z Białegostoku: sierż. Tomasz Cybulski i st. post. Piotr Kozłowski - w klasyfikacji indywidualnej i reprezentacja Komendy Wojewódzkiej w Lublinie - w klasyfikacji drużynowej, to triumfatorzy XXI edycji Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku".

(Szkoła Policji w Słupsku / mg)

Policjanci z KWP w Lublinie najlepsi w klasyfikacji drużynowej ogólnopolskiego Turnieju Par Patrolowych ►

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.61 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.3 MB)

Film Zakończenie XXI. Turnieju Par Patrolowych

Pobierz plik Zakończenie XXI. Turnieju Par Patrolowych (format mp4 - rozmiar 62.63 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony
Polska Policja