Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia: masowy wypadek komunikacyjny

Data publikacji 27.09.2014

Zderzenie autobusu z 2 samochodami osobowymi i ponad 30 poszkodowanych - to bilans pozorowanego wypadku drogowego. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy, lekarze i ratownicy medyczni z całej Polski. Właśnie tymi działaniami pozoracyjnymi zakończyły się wczoraj IV Manewry Służb Ratowniczych.

Kolejne pozorowane zdarzenie i ćwiczenia służb ratowniczych miały miejsce w piątek w Kłobucku. Tym razem akcję zaaranżowano na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Długosza, gdzie obok kilku zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski pracowali policjanci i strażacy ochotnicy z kilku gmin.

Zgodnie z założeniami, na miejscu doszło do wypadku masowego z udziałem autobusu i dwóch samochodów osobowych. Łącznie poszkodowanych było kilkadziesiąt osób. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, udzielali poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej i zbierali informacje niezbędne do ustalenia przyczyn i okoliczności zderzenia pojazdów. Działaniom przyglądało się spore grono mieszkańców Kłobucka. Na szczęście było to tylko zdarzenie pozorowane, dzięki któremu nasze służby mogą doskonalić swoje umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia.

W IV Manewrach Służb Ratowniczych, które można zaliczyć do największych tego typu ćwiczeń w kraju, brali udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, Państwowe Ratownictwo Medyczne w Kłobucku i Opolu, Ochotnicza Straż Pożarna ze Zborów, Więcek, Wąsosza, Dębia, Popowa, Grupy Ratownictwa PCK z Będzina, Krakowa, Nowej Sarzyny, Kielc, Czechowic-Dziedzic, Bielska Białej i Krakowa.

Patronat nad IV Manewrami Służb Ratowniczych objął Wojewoda Śląski, Starosta Kłobucki, Burmistrz Kłobucka oraz Wiceprezes Związku OSP RP.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony