Uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie

Data publikacji 28.09.2014

W sobotę 27 września 2014 roku Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie został nadany sztandar, ufundowany przez samorząd powiatu. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. nadinsp. Wojciech Olbryś - Zastępca Komendanta Głównego Policji, insp. Krzysztof Zgłobicki - Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, Ewa Mes - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Krzysztof Baranowski - Starosta Powiatu Lipnowskiego, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji i służb.

Uroczystość nadania sztandaru to ważne wydarzenie dla lipnowskich policjantów. Sztandar jest symbolem zaszczytnej i chlubnej historii polskiej Policji, a także znakiem poczucia więzi z najwyższymi wartościami przyświecającymi służbie ojczyźnie i społeczeństwu.

Oprawa takich uroczystości wymaga czasu, licznych przygotowań i zaangażowania. Zaczęło się od zawiązania w styczniu tego roku Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru, na czele, którego stanął Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski w  uznania społecznego zaufania dla działań policjantów KPP w Lipnie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Komitet zabezpieczył środki na realizację tego przedsięwzięcia oraz wydał zgodę na umieszczenie herbu starostwa na płacie sztandaru.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Maryj Panny w Lipnie, którą koncelebrował ks. prałat Stanisław Kotowski kapelan kujawsko-pomorskiej Policji.

Następnie o godz. 12:00 na Placu Dekerta w Lipnie odbyła się ceremonia nadania sztandaru z udziałem zaproszonych gości, Kompanii Reprezentacyjnej Oddziału Prewencji KWP w Bydgoszczy oraz Orkiestry Wojskowej w Toruniu.  Po złożonym przez dowódcę uroczystości meldunku Zastępcy Komendanta Głównego Policji o gotowości do nadania sztandaru, Komendant Powiatowy Policji w Lipnie insp. Dariusz Garbarczyk w swoim przemówieniu m.in. podziękował fundatorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Po odczytaniu aktu nadania sztandaru odbyła się ceremonia wbijania gwoździ honorowych oraz pamiątkowego w drzewiec sztandaru.

W dalszej części uroczystości sztandar został poświęcony, a następnie odbyło się jego uroczyste przekazanie Komendantowi Powiatowemu Policji w Lipnie, który po prezentacji przekazał  go pocztowi sztandarowemu.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości zaproszono mieszkańców do udziału w festynie, który przygotowali lipnowscy funkcjonariusze i policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja