XIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

XIII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

Data publikacji 28.09.2014

W Częstochowie odbyło się XIII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju z Komendantem Głównym Policji generalnym inspektorem Markiem Działoszyńskim na czele.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele garnizonów Policji z całego kraju z Komendantem Głównym Policji generalnym inspektorem Markiem Działoszyńskim na czele oraz przedstawiciele organizacji działających przy Policji. W uroczystościach wzięli udział także Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektor Mirosław Schossler i nadinspektor Wojciech Olbryś oraz Śląski Komendant Wojewódzki nadinspektor Krzysztof Jarosz.

Pielgrzymka policjantów, pracowników Policji, ich rodzin i organizacji związanych z Policją ruszyła z Placu Biegańskiego w Częstochowie. Wiązanki kwiatów złożone zostały przy pomniku Józefa Piłsudskiego i pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Następnie przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbył się Apel z okazji 74 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

O 13.15 na Jasnogórskich Błoniach odprawiona została uroczysta Msza Święta. Godzinę później, pielgrzymka udała się pod płaskorzeźbę GLORIA VICTIS, gdzie jej uczestnicy oddali hołd poległym i pomordowanym policjantom. Następnie pielgrzymi modlili się w intencji Policji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski. XIII Spotkanie Jasnogórskie środowiska Policyjnego zakończyło się koncertem.

(KWP w Katowicach / mg)

Galeria zdjęć ►

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja