Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jazda próbna z trzema promilami i zakazem

Data publikacji 29.09.2014

Dzielnicowi z powiatu lubińskiego zatrzymali po pościgu mężczyznę, który kierował samochodem mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W minioną sobotę po 17.00 dzielnicowi z gminy Lubin podczas patrolowania rejonu, w jednej z miejscowości zauważyli samochód marki ford. Sposób jazdy kierującego tym pojazdem wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Policjanci dali mu wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten zamiast wykonać polecenie gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Pościg trwał kilka kilometrów. Mieszkaniec gminy Lubin chcąc uniknąć zatrzymania skręcił do lasu i tam kontynuował ucieczkę. Przez cały czas funkcjonariusze jechali za nim ponawiając sygnały do zatrzymania, analizując drogę w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca do zatrzymania kierowcy. Z pomocą przyszedł podmokły teren, który skutecznie unieruchomił pojazd uciekającego mężczyzny. 29 – latek próbował jeszcze pieszo uciec policjantom jednak po chwili został zatrzymany.

Po zatrzymaniu funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu od mężczyzny. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało blisko 3 promile. Jak sie ponadto okazało, mężczyzna miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do sierpnia 2017 roku. 29-latek tłumaczył policjantom, że kupił sobie samochód i wyjechał tylko na jazdę próbną.

Teraz mieszkaniec gminy Lubin za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczenia sądu może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja