Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 15 kg marihuany

Data publikacji 29.09.2014

Policjanci zabezpieczyli ponad 15 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 400 tys.zł. Zatrzymali także 40-letniego łodzianina. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

25 września 2014 roku przed godziną 14.00 policjant z Komendy Miejskiej w Łodzi specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, idąc na służbę, wyczuł w okolicy jednej ze śródmiejskich kamienic specyficzny zapach marihuany. Ponieważ woń ta utrzymywała się cały czas w powietrzu uznał, że w kamienicy może być zorganizowana uprawa konopi. Natychmiast powiadomił kolegów z wydziału. Razem wytypowali już konkretny lokal w tym budynku i rozpoczęli krótką ale skuteczna obserwację. Już po chwili z mieszkania na II piętrze wyszedł mężczyzna, który na widok funkcjonariuszy cofnął się gwałtownie lecz w porę został zatrzymany.

Bezpośrednio po wejściu do zajmowanych przez niego pomieszczeń policjanci zobaczyli na stole cztery tace zapełnione zbrylonym suszem roślinnym stanowiącym kwiatostany konopi indyjskich. Obok stały 3 słoiki z narkotykiem. Dodatkowo zabezpieczono cztery foliowe torby i kolejne 3 słoiki wypełnione marihuaną. W łazience stróże prawa znaleźli dwa następne worki z suszem tej odurzającej rośliny. W pokoju zorganizowano swego rodzaju suszarnię. Rozstawionych tam było 5 stelaży do bielizny, na których zawieszono rośliny. Na łóżku leżało 16 słoików wypełnionych suszem i 10 dilerek z już przygotowanym do dystrybucji narkotykiem. W szafkach ukryto  kolejne 59 słoików i 21 foliowych torebek ze strunowym zapięciem wypełnionych podejrzaną substancją. Funkcjonariusze podczas przeszukania wynajętego w okolicy ulicy Tuwima mieszkania zabezpieczyli także dwie wagi elektroniczne.

Łącznie zabezpieczono ponad 15 kg marihuany i ponad 7 gramów tzw. grzybków. Do policyjnego aresztu trafił 40-letni lokator. Z dotychczasowych ustaleń  wynika, że bezrobotny mężczyzna zajmował się tym procederem co najmniej od miesiąca i utrzymywał z tej przestępczej działalności. Wcześniej był notowany za konflikty z prawem. Na wniosek śródmiejskiej prokuratury został tymczasowo aresztowany.

(KWP w Łodzi / mw)

 

Powrót na górę strony