Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidowało laboratorium amfetaminy

Data publikacji 30.09.2014

Policjanci CBŚ zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano amfetaminę. Ta profesjonalnie zorganizowana wytwórnia mieściła się w niepozornie wyglądającym pomieszczeniu, na terenie posesji w niewielkiej miejscowości powiatu pilskiego. Pomysłodawca i organizator tego nielegalnego procederu usłyszał już zarzut wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych i decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

Policjanci CBŚ w minioną środę (24.09.14) weszli na teren jednej z posesji w niewielkiej miejscowości w powiecie pilskim, woj. wielkopolskie.  Podczas sprawdzeń potwierdziły się posiadane przez funkcjonariuszy informacje. W niepozornie wyglądającej przybudówce, na tyłach domu jednorodzinnego, policjanci ujawnili profesjonalnie urządzone laboratorium, w którym wytwarzano amfetaminę. Oprócz aparatury funkcjonariusze znaleźli tam kilkadziesiąt litrów różnych substancji, wśród których było 10 l BMK (benzylometyloketonu), stanowiącego główny składnik „białego proszku” oraz kilkanaście gramów wyprodukowanego już narkotyku.

Do sprawy policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o zorganizowanie tej zakazanej wytwórni. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 53 ust. 2  ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych można trafić do więzienia na nie krócej niż 3 lata.

Jak na razie decyzją sądu 45-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film CBŚ zlikwidowało laboratorium amfetaminy

Pobierz plik CBŚ zlikwidowało laboratorium amfetaminy (format mp4 - rozmiar 8.32 MB)

Powrót na górę strony