Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wygraliśmy wyścig o Puchar Prezydenta Bydgoszczy XXIII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy 2014

Data publikacji 30.09.2014

Policjanci z Bydgoszczy startowali w XXIII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy 2014. Nasza reprezentacja zmierzyła się w wyścigu smoczych łodzi z osadą żołnierzy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. WYGRALIŚMY!

Od ubiegłego tygodnia reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy trenowała na Brdzie w Bydgoszczy, przygotowując się do startu  w ramach  XXIII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy 2014.   

Nasza reprezentacja zmierzyła się w wyścigu smoczych łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Naszym rywalem była osada złożona z żołnierzy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (Joint Force Training Centre) stacjonujących w Bydgoszczy. Załogę naszej łodzi stanowiło 10 wioślarzy, sternik oraz  bębniarz.

WYGRALIŚMY!!!
     
Konkurencja rozgrywania wyścigów smoczych łodzi odnotowała swój kolejny rozkwit od lat osiemdziesiątych XX wieku  – począwszy od Ameryki Północnej i Europy Zachodniej. Szybko też przekształciła się w jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu.

Międzynarodowa Federacja Smoczych Łodzi grupuje ponad 50 federacji narodowych, a liczba uprawiających ten sport osób szacowana jest na kilkadziesiąt milionów. Jako najbardziej zespołowy z popularnych sportów wodnych, jest szczególnie ceniony przez szkoły, duże firmy i inne instytucje pragnące integrować swoich pracowników i propagować zdrowego ducha rywalizacji.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Wygraliśmy wyścig o Puchar Prezydenta Bydgoszczy XXIII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy 2014

Pobierz plik Wygraliśmy wyścig o Puchar Prezydenta Bydgoszczy XXIII Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy 2014 (format mp4 - rozmiar 16.46 MB)

Powrót na górę strony