Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięć osób z aktem oskarżenia za przemyt i wytwarzanie heroiny

Data publikacji 30.09.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy prowadzili śledztwo wobec pięciu osób podejrzanych o dokonanie szeregu przestępstw z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani związanych m.in. z przemytem i wytwarzaniem heroiny. Sprawa prowadzona była pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Wczoraj /29 września 2014 roku/ do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został przesłany akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom oskarżonym o popełnienie szeregu przestępstw związanych z nielegalnym procederem handlu, dystrybucji, przemytu oraz produkcji heroiny. Osoby, które się nim trudniły to 2 kobiety i 3 mężczyzn w wieku od 33 do 39 lat, są mieszkańcami Zielonej Góry, Zgorzelca oraz innych ościennych miejscowości. Trwające rok śledztwo policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy nadzorowane było przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze. Zebrany materiał dowodowy pozwolił ustalić, że zatrzymani prowadzili tego typu działalność przestępczą od jesieni 2012 roku do stycznia 2014 roku.

Bezpośrednio po zatrzymaniu wobec wszystkich osób zastosowane zostały przez sąd środki zapobiegawcze - cztery tymczasowe areszty oraz jeden dozór policyjny. Akt oskarżenia obejmuje m.in. wprowadzenie do obrotu narkotyku: ok. 118 gramów heroiny o czarnorynkowej wartości ponad 15 tysięcy złotych, przemyt narkotyków z Niemiec na teren Polski w ilości ok. 50 gramów heroiny o wartości czarnorynkowej ok. 500 euro. Ponadto w toku śledztwa zabezpieczonych zostało 14 litrów tzw. polskiej heroiny, metalowe naczynia i inne przyrządy służące do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających, odczynniki chemiczne, prekursory oraz słomę makową.

Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomani czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karami do 12 lat pozbawienia wolności. Dwie osoby usłyszały zarzuty w warunkach recydywy, co oznacza dla nich możliwość nałożenia kary o połowę wyższej.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony