Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca autobusu wiózł ponad 40 dzieci do szkoły

Data publikacji 30.09.2014

Przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z powiatu ząbkowickiego, który będąc po użyciu alkoholu, wiózł autobusem na zajęcia ponad 40 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Do zatrzymania doszło w godzinach rannych, podczas kontroli pojazdów, w tym przewożących dzieci. Uczniów do szkoły zawiózł inny – trzeźwy kierowca.

Policjanci ruchu drogowego z ząbkowickiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań, zatrzymali kierowcę autobusu, który przewoził dzieci do szkoły, będąc po użyciu alkoholu. W chwili zatrzymania, mężczyzna przewoził ponad 40 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej. 60-letni mężczyzna za czyn, którego się dopuścił odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło około godziny 7.30. Funkcjonariusze zatrzymali do rutynowej kontroli autobus przewożący dzieci do szkoły. Sprawdzili dokumenty, stan techniczny pojazdu oraz stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że mężczyzna, który woził dzieci do szkoły podstawowej oraz gimnazjalnej, miał 0,32 promila alkoholu w organizmie.

Oczywiście nie został on dopuszczony do dalszej jazdy. Po około 20 minutach przyjechał na zastępstwo inny - trzeźwy kierowca i zawiózł dzieci na lekcje. Na szczęście nic się nie stało i dzieci bezpiecznie dojechały do szkoły. Nieodpowiedzialny kierowca stanie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za wykroczenie, którego się dopuścił, grozi mu kara aresztu lub grzywny, a także utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony