Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli prędkość prawie o 100 km/h

Data publikacji 30.09.2014

Bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotomyskiego to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Kilkudziesięciu policjantów i nieoznakowany opel insignia oraz oznakowana alfa romeo wyposażone w wideorejestrator każdego dnia patrolują drogi powiatu. Co kierowcy potrafią zrobić na drodze? Okazuje się, że bardzo dużo... Niestety nagminnie łamią przy tym obowiązujące przepisy.

Wideorejestrator dokumentuje przekroczenie prędkości, ale nie tylko. Rejestruje jednocześnie dźwięk i obraz, może więc być wykorzystywany również do dokumentowania innych wykroczeń, takich jak przejechanie na czerwonym świetle czy przekroczenie podwójnej linii ciągłej.

Taka sytuacja miała miejsce 28 września 2014 roku na drodze W-305 na wiadukcie nad autostradą A-2 kilka minut przed godziną 16:00. Wtedy też funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę w rejonie węzła autostradowego zauważyli dwa motocykle, których kierowcy poruszają się z dużą prędkością. Popełnili oni szereg wykroczeń. Należały do nich takie naruszenia jak:
- wyprzedzanie na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną występującą po obu
stronach,
- niestosowanie się do znaku niebezpieczny zakręt w lewo,
- ignorowali również zakaz wyprzedzania oraz linię podwójną ciągłą.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nieodpowiedzialnymi motocyklistami. W trakcie krótkiego pościgu dokonali pomiaru prędkości na drodze, gdzie występuje ograniczenie do 70 km/h. Wynik jaki ukazał wideo rejestrator wprawił policjantów w zdumienie.

Motocykliści poruszali się z zawrotną prędkością 168 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 98 km/h. Co ciekawe, zaraz po zatrzymaniu 31-letnia mieszkanka Nowego Tomyśla oraz 27-letni mieszkaniec gminy Nowy Tomyśl wiedzieli o wszystkich popełnionych przez siebie wykroczeniach twierdząc, że jest to normalne zachowanie podczas jazdy motocyklem. Nie uważali, aby spowodowali jakiekolwiek zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Koniec sezonu motocyklowego nie zakończył się dla nich pomyślnie. Za tak rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie, który zadecyduje o ich dalszym losie.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Przekroczyli prędkość prawie o 100 km/h

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przekroczyli prędkość prawie o 100 km/h (format flv - rozmiar 16.76 MB)

Powrót na górę strony