Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków

Data publikacji 30.09.2014

Policjanci na terenie Zduńskiej Woli zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Na dodatek w samochodzie znaleziono narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawi mu zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejmie również decyzje o rodzaju środka zapobiegawczego.

Około godziny 19.00  patrol prewencji  próbował zatrzymać na ulicy Łaskiej opla vectrę. Kierowca, który nie miał tylnej tablicy rejestracyjnej, nie poddał się kontroli drogowej. Policjanci ruszyli za nim i na skrzyżowaniu Łaskiej i Sikorskiego wyprzedzili go, a następnie zajechali mu drogę, aby uniemożliwić dalszą ucieczkę. Opel wjechał w bok radiowozu. Mundurowi natychmiast obezwładnili kierującego. Był kompletnie pijany. 

Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Łasku. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3,5 promila alkoholu. Kolejne badania wykazały jeszcze, że jest pod wpływem marihuany. W pojeździe natomiast czuć było specyficzny zapach. Mundurowi znaleźli wewnątrz auta trzy torebki foliowe z marihuaną o wadze 100 gramów, a także wagę elektroniczną. 

Mężczyzna  trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawi mu zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejmie również decyzje o rodzaju środka zapobiegawczego. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za posiadanie takich ilości narkotyków do 10 lat.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony