Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca brutalnego napadu rabunkowego

Data publikacji 01.10.2014

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o brutalny napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia na właściciela kantoru. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy wsparciu policyjnych antyterrorystów wczoraj wczesnym popołudniem zatrzymali w Suwałkach 32-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna ten był podejrzewany o dokonanie 3 lipca 2014 r. w Małej Hucie napadu rabunkowego na właściciela jednego z kantorów. Wówczas to podróżującemu samochodem mężczyźnie zajechały drogę dwa pojazdy, z których wyskoczyli zamaskowani mężczyźni, którzy zaatakowali swoją ofiarę młotkiem. Napastnicy dotkliwie pobitemu mężczyźnie zrabowali przewożoną gotówkę i zbiegli z miejsca zdarzenia.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, a także intensywne działania operacyjne kryminalnych, doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania, podejrzewanego o to 32-latka. Mężczyzna został przez mundurowych zaskoczony na ulicy. Nie stawiał oporu. W jego przeszukanym mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli szereg niebezpiecznych przedmiotów, takich jak gaz obezwładniający, maczeta, bagnet, noże, atrapa pistoletu i kominiarka.

Dzisiaj zatrzymany 32-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Usłyszał zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj także został doprowadzony do sądu, który podejmie decyzję w kwestii jego tymczasowego aresztowania. Kolejne zatrzymania w tej sprawie są tylko kwestią czasu.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony