Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z drużyny rowerowej zakończyli służbę

Data publikacji 01.10.2014

Policjanci z opolskiej policyjnej drużyny rowerowej zakończyli swoją służbę. Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu przez ponad 4 miesiące patrolowali na rowerach kąpieliska, skwery leśne, a także centra miast w całym województwie.

Patrole rowerowe na Opolszczyźnie działają od 7 lat. W tym roku pięcioosobowa drużyna rowerowa rozpoczęła służbę 10 maja. Jak przyznają sami jej członkowie - rowery to ich pasja. Podczas codziennej służby pokonują od 50 do nawet 70 kilometrów, patrolując rejony kąpielisk, skwerów leśnych, a także centra miast w całym województwie.

Tam, gdzie nie można dojechać radiowozem, a patrol pieszy dotrze nieco później, pojawiają się właśnie oni. Wzbudzają sympatię i zainteresowanie odpoczywających w parkach i skwerach. Ich zadania to przede wszystkim zapobieganie i walka z przestępstwami i wykroczeniami, szczególnie tymi najbardziej uciążliwymi społecznie. Duża mobilność rowerowych patroli sprawia, że są one świetnym uzupełnieniem patroli zmotoryzowanych oraz pieszych.  

Do niewątpliwych sukcesów policjantów drużyny rowerowej, należy uratowanie życia 29-letniej kobiecie, która we wrześniu tego roku próbowała rzucić się z mostu w Opolu. Jeden z policjantów w ostatniej chwili chwycił ją za rękę i uratował życie.

30 września opolscy policjanci zakończyli służbę na rowerach.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony