Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże elementów infrastruktury drogowej na autostradzie

Data publikacji 02.10.2014

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, ustalonym i zatrzymanym przez policjantów z powiatu bolesławieckiego, a podejrzanym o kradzieże aluminiowych elementów infrastruktury drogowej, usytuowanych wzdłuż autostrady. Łupem sprawców padły elementy ekranów przeciwolśnieniowych. Skradzione mienie funkcjonariusze odzyskali, o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu, w wyniku podjętych działań, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże aluminiowych elementów infrastruktury drogowej, zamontowanych wzdłuż autostrady. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego, w wieku 22 i 26 lat.

Do zdarzenia doszło 30 września br. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni próbowali skraść elementy ekranów przeciwolśnieniowych, ustawionych wzdłuż drogi. Na podstawie przeprowadzonych ustaleń, okazało się, że jeden z mężczyzn już wcześniej dokonywał dwukrotnie kradzieży tych elementów infrastruktury drogowej, które później były sprzedawane w punkcie skupu metali kolorowych.

Podczas sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanych, u starszego z nich policjanci znaleźli 28 sztuk aluminiowych profili o długości 1 m, pochodzących z wcześniejszych przestępstw. W mieszkaniu drugiego z mężczyzn ujawniono środki odurzające.

Obaj mężczyźni, za czyny, o które są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem. Za kradzieże grozi kara do 5 lat, a za posiadanie środków odurzających, do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony