Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy doręczyciel trafił do aresztu

Data publikacji 02.10.2014

Doręczyciel bezwartościowych przesyłek został zatrzymany przez policjantów z komisariatu Bydgoszcz-Błonie. Podejrzany usłyszał zarzuty pięciu oszustw i na dwa miesiące trafił do aresztu. 65-latkowi może grozić nawet 12 lat więzienia.

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali podejrzanego o tzw. oszustwa na paczkę. Pod koniec września do komisariatów policji na terenie Bydgoszczy zaczęły zgłaszać się osoby poszkodowane. We wszystkich przypadkach sprawca działał w ten sam sposób. Mężczyzna odwiedzał przypadkowo wybrane mieszkania i informował osobę, która mu otworzyła drzwi, że dostarcza paczkę zamówioną przez syna. Za przesyłki pobierał różne kwoty pieniędzy od około 100 do kilkuset złotych. Jak się później okazywało, paczki nie były zamawiane, a w środku znajdowały się bezwartościowe przedmioty.

W poniedziałek (29.09.14) po południu jedna z poszkodowanych zauważyła mężczyznę na ulicy i telefonicznie powiadomiła policjantów. Na miejsce natychmiast podjechali funkcjonariusze i zatrzymali podejrzanego. 65-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych materiałów zatrzymany usłyszał łącznie zarzuty pięciu oszustw dokonanych na terenie Bydgoszczy. Ponieważ podejrzany działał w warunkach tzw. recydywy może mu grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (1.10.14) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował podejrzanego na 2 miesiące. Teraz kryminalni ustalają, czy zatrzymany ma na swoim koncie inne przestępstwa.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony