Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 1,4 promila alkoholu w organizmie przewoził trójkę dzieci

Data publikacji 02.10.2014

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali pijanego mężczyznę, który przewoził swoim samochodem pasażerów. Mężczyzna usłyszał już zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i narażenie 3 dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozić mu może teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali nietrzeźwego 25-latka, który przewoził swoim samochodem 3 pasażerów.

Zdarzenie miało miejsce na odcinku drogi między Olszyną a Radostowem. Policjanci patrolując ten rejon zauważyli osobowego forda, którego postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej. Kierowca pojazdu zignorował jednak sygnały do zatrzymania i szybko odjechał. W trakcie ucieczki wielokrotnie gwałtownie hamował i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Policjanci zatrzymali pojazd w miejscu bezpiecznym. W samochodzie oprócz kierowcy znajdowały się również 3 inne osoby: 13-latka, 14-latka i 16-latek. Jak się okazało, 25-letni kierowca był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało wynik 1,4 promila. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i narażenie pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony