Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiona odzież i obuwie w Wólce Kossowskiej

Data publikacji 02.10.2014

Dwa tysiące sztuk odzieży i obuwia o wartości ponad 411 tys. zł zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP podczas działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy będą odpowiadali za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w trakcie prowadzonych działań kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły ubrania oferowane na kilku stoiskach.

Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży odzież i obuwie były opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli 2 tysiące sztuk towaru o wartości ponad 411 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów. Jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwa. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.35 MB)

Powrót na górę strony