Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z drogówki pomogli 80-letniej kobiecie wrócić do domu

Data publikacji 02.10.2014

Kiedy dwaj policjanci z mińskiej drogówki późnym wieczorem zauważyli idącą poboczem ruchliwej drogi starszą kobietę, natychmiast postanowili sprawdzić, czy nic jej nie dolega. Okazało się, że 80-letnia mieszkanka Warszawy wyszła z domu wcześnie rano i błąkała się po Trakcie Brzeskim. Kobieta z powodu zaników pamięci nie potrafiła wrócić do miejsca zamieszkania. Policjanci powiadomili o zdarzeniu członków rodziny, którzy przyjechali na najbliższy komisariat po 80-latkę.

Późnym wieczorem policjanci z wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy, aspirant Zbigniew Kołak i młodszy aspirant Waldemar Szostak, pełnili służbę na Trakcie Brzeskim na drodze krajowej nr 2. Policjanci prowadzili kontrole pojazdów i kierowców.

W pewnej chwili zauważyli, jak po krawędzi pasa jezdni, w kierunku Warszawy, idzie starsza kobieta, ubrana jedynie w bluzę polarową, spodnie i kapcie. Funkcjonariusze od razu zareagowali i zabrali kobietę z ruchliwej drogi.

Ponieważ kobieta była bardzo zmęczona wielogodzinną wędrówką, policjanci pomogli jej dojść do radiowozu. Tam mogła się ogrzać i odpocząć. Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego, który na miejsce wysłał karetkę pogotowia.

Na szczęście kobiecie poza zmęczeniem nic nie dolegało. Policjanci z drogówki ustalili, że ma ona 80 lat i jest mieszkanką Warszawy. Tego dnia wyszła wczesnym rankiem z domu. Z powodu zaników pamięci zapomniała drogi powrotnej do miejsca zamieszkania.

Mundurowi skontaktowali się z członkami rodziny 80-latki, którzy przyjechali na najbliższy komisariat po kobietę.

Mieszkanka Warszawy podziękowała aspirantom za pomoc i okazaną troskę.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony