Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za oszustwa internetowe

Data publikacji 02.10.2014

Kara do 8 lat więzienia grozi 26-letniemu Łukaszowi Ch., który za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny i usługi. Mężczyzna po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty zrywał kontakt z nabywcami. W ten sposób mógł oszukać nawet ponad 70 osób.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Gorzowie Wlkp. prowadzą postępowanie przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi Gorzowa, podejrzanemu o szereg oszustw internetowych. Łukasz Ch. oferował za pośrednictwem portali internetowych sprzęt elektroniczny i telefony komórkowe. Tą drogą poszukiwał również reklamodawców do katalogu promocyjnego, jaki zgodnie z ofertą miał rzekomo trafić do klientów na terenie Niemiec.

Łukasz Ch. zatrzymany został przez Policję ostatniego dnia września. Z zebranego materiału procesowego wynika, że mężczyzna nie wysyłał nabywcom zakupionego przez Internet towaru. Kontakt z klientami urywał tuż po potwierdzeniu otrzymania wpłaty na własne konto. W ten sposób mógł oszukać nawet ponad 70 osób na terenie całego kraju. Za każdym razem uzyskiwał od nabywców kwoty od kilkuset do ponad  1200 zł.

26-latek usłyszał siedem zarzutów. Z uwagi na fakt, że nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Gorzowie Wlkp. postępowanie jest rozwojowe, Policja dążyć będzie do ustalenia kolejnych oszukanych przez mężczyznę osób.

W czwartek (02.10) prowadzący postępowanie policjanci, za pośrednictwem Prokuratura Rejonowego w Gorzowie Wlkp., skierowali wniosek o tymczasowe aresztowanie Łukasza Ch. W piątek (03.10) gorzowski Sąd podejmie decyzję w tej sprawie. 26-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.09 MB)

Powrót na górę strony