Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

38 zarzutów dla osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców

Data publikacji 03.10.2014

Policjanci CBŚ wspólnie z policjantami z Drawska Pomorskiego w ramach prowadzonego postępowania, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Koszalinie zatrzymali 21 osób wywodzących się według ustaleń ze środowiska zachodniopomorskich pseudokibiców. Mężczyznom przedstawiono 38 zarzutów związanych m.in. z posiadaniem i handlem znaczną ilością narkotyków, udzielaniem środków odurzających, w tym osobom nieletnim oraz wymuszenia rozbójniczego.

Kryminalni z Drawska Pomorskiego uzyskali w październiku ubiegłego roku informację o osobach z rejonu Kalisza Pomorskiego, którzy mogą rozprowadzać środki odurzające wśród kibiców i piłkarzy lokalnych drużyn. Już na początku sprawy policjanci podejrzewali, że osoby te mogą być też związane z grupą   zachodniopomorskich pseudokibiców. W sprawę zaangażowali się funkcjonariusze z CBŚ. To właśnie wspólna praca funkcjonariuszy CBŚ i drawskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania  21 osób, które rozprowadzały środki odurzające.

Jak się okazało, podejrzani to mężczyźni w wieku od 18 do 35 lat, powiązani według ustaleń policjantów z grupą zachodniopomorskich pseudokibiców. W trakcie pracy policjanci zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego zatrzymanym  przedstawiono łącznie 38 zarzutów. Dotyczą one  m.in.  udziału  w obrocie znaczną ilością narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,  udzielania środków odurzających, w tym osobom  małoletnim i posiadania znacznej ilości środków odurzających, uprawy konopi oraz wymuszenia rozbójniczego.

Policjanci na podstawie pracy operacyjnej, jak i procesowej ustalili, że  podejrzani wprowadzili na rynek marihuanę i amfetaminę. Mieli przy sobie także extasy oraz  grzyby  halucynogenne. Wobec zatrzymanych stosowano w śledztwie szeroki wachlarz środków zapobiegawczych, począwszy od tymczasowych aresztowań, poprzez policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowe na łączną sumę 28 tys. złotych. Zabezpieczono również mienie o wartości ponad 33 tys.  złotych.

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała  do sądu dwa akty oskarżenia zawierające 38 zarzutów wobec 21 podejrzanych w tym śledztwie osób.

(KWP w Szczecinie / mj)

 

Powrót na górę strony