Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 03.10.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego z trzebnickiej komendy powiatowej, w wyniku działań podjętych wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego, zabezpieczyli w jednym z punktów nielegalne automaty do gier. Działania przeprowadzono na początku października br., gdy funkcjonariusze kontrolowali salony gier na terenie powiatu trzebnickiego pod kątem legalności udostępnianych tam tego typu urządzeń.

W trakcie prowadzonej kontroli ustalono, że w jednym z punktów właściciel udostępnianych tam urządzeń złamał przepisy ustawy o grach hazardowych. W związku z powyższym zabezpieczono 11 automatów do gier oraz gotówkę - kilkaset złotych.

Zabezpieczone urządzenia przetransportowane zostały do Urzędu Celnego we Wrocławiu, który prowadzi w tej sprawie dalsze czynności. Wykonano także czynności z udziałem właściciela punktu. Wartość zabezpieczonego mienia to ponad 22 tys. złotych.

W myśl obowiązujących przepisów, urządzanie gier hazardowych dopuszczalne jest wyłącznie na warunkach wskazanych w ustawie o grach hazardowych, czyli wymaga uzyskania stosownych pozwoleń oraz rejestracji wykorzystywanych urządzeń. Za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony