Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na czerwonym świetle i po alkoholu

Data publikacji 03.10.2014

Głogowscy policjanci w ramach działań „Pieszy kontra pojazd” zatrzymali kobietę, która jadąc samochodem pod wpływem alkoholu, nie zatrzymała przed przejściem dla pieszych pomimo czerwonego światła sygnalizatora i przejechała skrzyżowanie. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierująca miała 0,4 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem.

2 października 2014 roku 37-letnia mieszkanka Głogowa zupełnie zignorowała czerwone światło nadawane przez sygnalizator. Po zatrzymaniu przez policyjny patrol okazało się, że jest nietrzeźwa. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało 0,4 promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem. Zdarzenie zostało zarejestrowane również przez policyjną kamerę. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii.
 
Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od naszej wyobraźni i zdolności przewidywania tego, co może się stać. Pamiętajmy, ze piesi, uczestnicząc w zdarzeniach drogowych, są pozbawieni ochrony, z jakiej korzystać mogą kierowcy samochodów. Nie chroni ich karoseria pojazdu, nie mają poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa. Konsekwencją tego jest narażenie na bardzo poważne uszkodzenie ciała w przypadku zderzenia z pojazdem.

Funkcjonariusze apelują zarówno do pieszych, jak i kierowców, o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.45 MB)

Powrót na górę strony