Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za czyn o charakterze pedofilskim

Data publikacji 04.10.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prezentowanie czynności seksualnej małoletnim poniżej 15 roku życia. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście w wyniku przeprowadzonych działań, między innymi na podstawie zabezpieczonego monitoringu, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prezentowanie wykonania czynności seksualnej małoletnim poniżej 15 roku życia. Zdarzenie miało miejsce pod koniec września br. na terenie wrocławskiego Śródmieścia. Około godziny 16:00 sprawca, widząc jak dwie 12–latki wchodzą do bramy jednego z budynków mieszkalnych, wszedł do tej samej klatki schodowej i zaczekał na półpiętrze. Do zdarzenia doszło w momencie, gdy po jakimś czasie nastolatki schodziły z powrotem ze schodów. Małoletnie uciekły i powiadomiły o zajściu swoich opiekunów, którzy następnie o całej sprawie poinformowali Policję.  

Prowadzący w tej sprawie działania funkcjonariusze, ustalili i zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazał się nim 24–letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego Policjanci zabezpieczyli także należący do sprawcy sprzęt komputerowy, który poddany zostanie dalszej analizie.

Obecnie wyjaśniane są szczegółowo okoliczności tej sprawy. Za czyn, o który podejrzany jest mężczyzna, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


KWP Wrocław / kb
 

Powrót na górę strony