Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik Motoryzacyjny w Lublinie

Data publikacji 05.10.2014

Dzisiaj w lubelskiej Galerii Olimp odbywa się Piknik Motoryzacyjny. Impreza, w formie zabawy i atrakcji dla odwiedzających, poświęcona jest promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przygotowali m.in. wystawę sprzętu policyjnego, symulator zderzeń i dachowania, pokazy grupy antyterrorystycznej oraz ratownictwa drogowego. Będzie również można zobaczyć Kabaret „Ani Mru Mru”, wesołe miasteczko, Wyścigi Mistrzów Sportu i wiele innych atrakcji.

Już po raz kolejny Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie poprzez zabawę chce podnieść świadomość mieszkańców Lubelszczyzny i tym samym zmniejszyć ilość wypadków na drodze. Policjantów, w ramach akcji „Bądź Bezpieczny na Drodze” wspierają także funkcjonariusze PSP, Żandarmerii Wojskowej, a także Polski Związek Motorowy, Lubelski WORD oraz wiele innych instytucji i podmiotów, którym nie jest obce pojęcie bezpieczeństwa drogowego.

Piknik Motoryzacyjny ma charakter imprezy rodzinnej adresowanej dla mieszkańców Lublina i okolic. Na wszystkich, którzy dzisiaj odwiedzą galerię czeka mnóstwo atrakcji. Będzie można zobaczyć m.in. symulator dachowania, symulatory jazdy, slalom w alkogoglach, nowości motoryzacji, pokazy ratownictwa drogowego, sprzęt służbowy Policji, pokazy tresury psa służbowego, Wyścigi Mistrzów Sportu, wesołe miasteczko oraz  Kabaret „Ani Mru Mru”.

Policjanci przypominają, że w I półroczu 2014 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 597 wypadków, w następstwie których 89 osób zostało zabitych, a 696 doznało obrażeń. W odniesieniu do roku ubiegłego, odnotowano:

spadek liczby wypadków         - o 41 tj.  6,4%
spadek liczby osób zabitych    - o 21 tj. 19,1%
spadek liczby osób rannych    - o 75 tj.   9,7%

Główne przyczyny wypadków:

niedostosowanie prędkości do warunków ruchu   -  156 (spadek o  13 tj.   7,7%)
nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu                -  112 (spadek o  15 tj.  11,8%)
nieudzielanie pierwszeństwa pieszemu                -    70 (wzrost  o    6 tj.   9,4%) 

KWP Lublin / kb

Powrót na górę strony