Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ograbili mieszkania, wpadli z łupami

Data publikacji 06.10.2014

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali dwóch mieszkańców Kielc, którzy wpadli gdy wracali z łupami po tym jak włamali się do dwóch mieszkań w Ostrowcu Świętokrzyskim. Śledczy podejrzewają, że mężczyźni od dłuższego czasu włamywali się do mieszkań na terenie województwa świętokrzyskiego i województw ościennych. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie kielczan, 50 i 52–latka, poprzedzone było drobiazgową pracą policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu z komendy miejskiej w Kielcach, szeregiem podjętych przez nich ustaleń i czynności. W piątek tych dwóch mężczyzn wracało samochodem marki VW Passat z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pojazd został zatrzymany do kontroli, policjanci w samochodzie znaleźli biżuterię tj. pierścionki, łańcuszki, kolczyki, a także narzędzia służące do pokonywania zabezpieczeń mieszkań. Mężczyźni przyznali się, że wracali z Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie dokonali dwóch włamań. Właściciele odzyskali skradzione mienie, zaś 50 i 52–latek trafili do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia zatrzymana została 48-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna, właściciele jednego z kieleckich lombardów. Po wykonanych czynnościach, te dwie osoby zostały zwolnione. Policjanci zabezpieczyli znajdujące się w ich lombardzie przedmioty, przede wszystkim biżuterię o wartości około 150 tysięcy złotych.

Śledczych czeka teraz żmudna praca ustalania czy zabezpieczone mienie pochodziło z kradzieży, a jeśli tak to z których dokładnie, z określeniem miejsca i czasu. Co warte podkreślenia, część zabezpieczonej biżuterii już została rozpoznana przez osoby z terenu województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego, które straciły dobytek po wcześniejszym splądrowaniu ich mieszkań przez włamywaczy. Na poczet przyszłych kar, w lombardzie zostały zabezpieczone pieniądze w polskiej i zagranicznej walucie w kwocie około 200 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci doprowadzili w niedzielę zatrzymanych mężczyzn do prokuratury. Tam zostały zastosowane wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów i poręczeń majątkowych.

Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony