Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli kilka kilogramów narkotyków

Data publikacji 06.10.2014

Krakowscy policjanci zlikwidowali kolejną wytwórnię narkotyków – przejęli kilka kilogramów marihuany i zatrzymali dwie osoby. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów produkcji znacznych ilości środków odurzających i handlu nimi. Sprawa jest rozwojowa.

Sprawę realizowali policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.  Pracując nad ustaleniem osób zajmujących się produkcją narkotyków na szeroką skalę namierzyli miejsce, gdzie wytwarzano marihuanę. Na potrzeby narkotykowego procederu zaadaptowane zostały pomieszczenia jednej z kamienic w centrum Krakowa – to tam prowadzona była profesjonalnie przygotowana plantacja konopi indyjskich, która mogła dostarczyć znaczne ilości marihuany. Policjanci zlikwidowali plantację, zabezpieczyli urządzenia służące do jej prowadzenia oraz akcesoria używane do rozdrabniania gotowego już suszu i porcjowania go na działki dilerskie. Funkcjonariusze przechwycili także kilka kilogramów gotowego już narkotyku.

W związku z procederem narkotykowym policjanci zatrzymali dwie osoby: 33-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu jeszcze tego samego dnia, kiedy policjanci zlikwidowali plantację, kolejny natomiast – 30-latek zatrzymany został następnego dnia. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obydwóm zatrzymanym zarzutów karnych – produkcji znacznych ilości środków odurzających oraz dodatkowo, jednemu z nich, także zarzutów handlu narkotykami.

Obydwaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności, ustalają udział innych osób w narkotykowym procederze oraz do kogo miały trafić wyprodukowane narkotyki. Przewidziane są dalsze zatrzymania.  

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Zachód.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony