Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież złomu

Data publikacji 06.10.2014

Włocławscy policjanci zatrzymali 8 osób, które uczestniczyły w procederze kradzieży złomu mosiężnego z terenu jednego z zakładów we Włocławku. Sześć osób usłyszało zarzuty kradzieży, natomiast dwie odpowiedzą za paserstwo. Policjanci odzyskali około tony złomu mosiężnego. Każdemu z zatrzymanych grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Włocławka od pewnego czasu prowadzili czynności w sprawie podejrzenia kradzieży elementów mosiężnych z jednego z zakładów na terenie miasta. W miniony czwartek (02.10.14) mając już wiedzę jak dochodzi do tego procederu mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali cztery osoby. Dwóch pracowników (w wieku 38 i 54 lata) firmy zewnętrznej, wykonujących prace na terenie zakładu oraz dwie osoby (35 i 44 lata) pracujące w punkcie skupu złomu, które przyjmowały bez kwitów skradzione elementy mosiężne. W wyniku dalszych czynności śledczy zatrzymali kolejnych czterech mężczyzn (w wieku od 35 do 58 lat) podejrzanych o kradzież złomu z firmy, w której byli zatrudnieni.

Jak ustalili policjanci, pracownicy zakładu od jesieni 2013 roku, mając dostęp do złomu poprodukcyjnego, przekazywali dwóm przedstawicielom firmy zewnętrznej, wykonującej usługi w zakładzie, skrzynki z odpadkami. Po czym trafiały one do jednego z punktów skupu bez wymaganej dokumentacji. Policjanci odzyskali tam 37 skrzynek, należących do okradanego zakładu i prawie tonę złomu mosiężnego. Wstępnie właściciel oszacował straty na około 100 tys. złotych.

6 spośród zatrzymanych ośmiu osób usłyszały zarzuty kradzieży, pozostałe dwie (pracownicy skupu złomu z terenu powiatu włocławskiego) odpowiedzą za nabycie złomu wiedząc, że pochodzi z przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony