Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice-piromani w rękach policji

Data publikacji 06.10.2014

Policjanci z Chorzowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wniesienie na stadion Ruchu Chorzów urządzenia wybuchowego lub łatwopalnego, a także materiały pirotechniczne. Za przestępstwo to grozi im kara 10 lat więzienia. Będzie wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

W minioną sobotę około godziny 12.00 dyżurny chorzowskiej komendy otrzymał informację, że na stadionie przy ul. Cichej został znaleziony przez pracownika ochrony niezidentyfikowany pakunek. Na miejsce zostali wysłani policyjni pirotechnicy z Katowic. Policjanci, w zakopanym obok ogrodzenia sektora gości pakunku, znaleźli substancję łatwopalną oraz zapalnik. Na terenie obiektu zostały również zabezpieczone materiały pirotechniczne: race świetlne i dymne.

Chorzowscy stróże prawa zatrzymali dwóch mieszkańców Chorzowa w wieku 21 i 23 lat odpowiedzialnych za wniesienia na obiekt tych przedmiotów. Młodzi mężczyźni usłyszeli dzisiaj zarzut przygotowania do przestępstwa w postaci sprowadzenia zdarzenia zagrażającemu życiu lub zdrowiu wielu osób, mającego postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych. Zarzut ten być może zostanie zmieniony po wykonaniu eksperymentu procesowego z zabezpieczonym ładunkiem. Wówczas opinia biegłego pozwoli ustalić więcej szczegółów dotyczących odnalezionego urządzenie i zagrożenie, jakie  mogło ono stanowić.

Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia. Policjanci będą wnioskować o ich tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Katowice / mg)

Powrót na górę strony