Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie finału ekstraligi żużlowej

Data publikacji 06.10.2014

Gorzowska drużyna żużlowa zdobywcą tytułu najlepszej w kraju. Niedzielną rywalizację na torze podziwiało ponad 15 tys. kibiców. Nad ich bezpieczeństwem czuwały służby organizatora i niemal 500 policjantów z całego województwa lubuskiego.

Tegorocznej rywalizacji na lubuskich torach żużlowych towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Zainteresowanie kibiców w Gorzowie i Zielonej Górze było bardzo duże, a frekwencja na każdym ze spotkań wysoka. Przez kolejne miesiące nad bezpieczeństwem tysięcy żużlowych kibiców czuwali lubuscy policjanci. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalnym działaniom przez cały okres ligowych rozgrywek nie odnotowano żadnych istotnych przypadków naruszenia prawa czy zagrożenia bezpieczeństwa.

Ostatecznie tegoroczną rywalizację wygrała drużyna z Gorzowa. Zdobywcy pucharu po 31 latach znów mogą cieszyć się z upragnionego tytułu. W niedzielę, razem z zawodnikami „Stali” ich sukces świętowali Gorzowianie. Na stadionie przy ul. Śląskiej pojawiło się ponad 14 tys. miejscowych kibiców i niemal tysiąc sympatyków drużyny z Leszna. Spotkanie przebiegało w sportowej atmosferze. Zarówno w czasie samego meczu, jak i po finale nie odnotowano żadnych istotnych wydarzeń związanych z naruszeniem porządku. Biorący udział w zabezpieczeniu policjanci przed stadionem oraz na terenie miasta nałożyli 56 mandatów porządkowych. Ukarane zostały osoby pijące alkohol w miejscach publicznych oraz dopuszczające się drobnych wybryków. Dwie osoby sportowy wieczór zakończyły w izbie wytrzeźwień. W dwóch przypadkach ustalono winnych, którzy odpowiedzą przed sądem za posiadanie i wnoszenie na teren stadionu materiałów pirotechnicznych. Mandatami karnymi w wysokości 500 zł ukarani zostali także dwaj kibice drużyny leszczyńskiej, którzy po zakończonym meczu, podczas przejścia do autokaru, zapalili race świetlne. Podczas całego spotkania oraz po nim nie doszło natomiast do żadnych incydentów zagrażających bezpieczeństwu większej ilości osób. Bezpiecznie było zarówno w okolicach stadionu, jak i na gorzowskim bulwarze i w centrum miasta.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.52 MB)

Powrót na górę strony