Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał narkotyki, broń gazową i paralizator

Data publikacji 06.10.2014

Śródmiejscy policjanci zabezpieczyli blisko 300 g amfetaminy. Do sprawy zatrzymali 21-latka. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli też dwie sztuki broni gazowej i paralizator. Podejrzany został aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o posiadanie dużej ilości narkotyków. Wcześniej policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań przy ulicy Sygnałowej mogą znajdować się zakazane środki odurzające. Natomiast osobą, odpowiedzialną za posiadanie nielegalnego „towaru” może być 21-latek.

W piątek (3.10.2014) funkcjonariusze zapukali do wytypowanego mieszkania, gdzie przeszukali wszystkie pomieszczenia. W czynnościach brał udział również przewodnik z psem do wyszukiwania narkotyków. W trakcie sprawdzania kryminalni znaleźli duży worek z białym proszkiem oraz woreczki z 60 sztukami tabletek. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina o łącznej wadze blisko 300 g. Ponadto w jego mieszkaniu zabezpieczyli dwa pistolety gazowe z amunicją oraz paralizator.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Śródmiejscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznych ilości zakazanych środków odurzających. Niewykluczone, że po ekspertyzie biegłego usłyszy dodatkowy zarzut posiadania broni bez zezwolenia.

Wczoraj (5.10.2014) kryminalni doprowadzili 21-latka przed oblicze prokuratora, który po jego przesłuchaniu wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony