Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli pół kilograma narkotyków

Data publikacji 06.10.2014

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Tyszowce. W mieszkaniu młodego mężczyzny kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli pół kilograma marihuany oraz krzaki konopi indyjskich. 17-latek poniesie odpowiedzialność zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Tomaszowscy kryminalni weszli do jednego z mieszkań w gminie Tyszowce. Tam podczas przeszukania łącznie zabezpieczono około pół kilograma suszu marihuany oraz dwie sadzonki konopi indyjskich. W mieszkaniu funkcjonariusze zatrzymali 17-letniego właściciela narkotyków. Młody mieszkaniec gminy Tyszowce niebawem usłyszy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.  Za posiadanie znacznych ilości narkotyków i uprawę konopi indyjskich grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W związku z tą sprawą usłyszało zarzuty jeszcze czterech mężczyzn w wieku od 21 do 26 lat - są to mieszkańcy gminy Tyszowce i Komarów. Odpowiedzą oni za udzielanie środków odurzających innym osobom. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych został zastosowany środek karny w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego w wysokości od 3 tys. do 5 tys. złotych.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony