Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowana grupa wyłudzająca kredyty – zatrzymani usłyszeli 15 zarzutów

Data publikacji 06.10.2014

Policjanci z powiatu strzelińskiego zatrzymali 5 osób podejrzanych o liczne oszustwa. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni na podstawie fałszywych zaświadczeń o swoich zarobkach i zatrudnieniu, wyłudzali towar ze sklepów, działając na szkodę placówek bankowych. Policjanci przedstawili już podejrzanym zarzuty. Grozić im może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o liczne oszustwa. Zatrzymani to 4 mieszkańcy powiatu brzeskiego w wieku od 32 do 52 lat oraz 61-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani na przełomie września i października br. działając w zorganizowanej grupie posługiwali się fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i wysokości dochodów, dokonując szeregu wyłudzeń towarów w strzelińskich sklepach. Mężczyźni pobierali towary w ramach systemów ratalnych działając na szkodę placówek bankowych.

Na bazie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze na chwile obecną udowodnili zatrzymanym mężczyznom co najmniej 15 tego typu czynów. Podejrzani usłyszeli juz zarzuty w tej sprawie.

Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony